Jak přilepit domovní číslo a znamení na fasádu

03.05.2018

Líbí se vám domovní čísla, ale máte zateplenou omítku a nechcete do ní vrtat? Domovní číslo jednoduše přilepíte. Přečtěte si jak.

Neodolala jsem pokušení a musela vyrobit domovní číslo i pro naši rodinu. Kovářova kobyla přeci nemůže chodit bosa. Jenomže patříme k těm lidem, kteří mají svůj dům zateplený polystyrenem, takže jsme si nechtěli vrtat do omítky a zateplení. Pátrala jsem tedy po tom, zda by se dalo domovní číslo také přilepit.

Přilepit domovní číslo nebo domovní znamení není jen tak. Lepidlo by mělo velmi rychle držet (nechci přeci stát na žebříku před svým domem dvě hodiny, podepírat domovní číslo a před podivnými pohledy kolemjdoucích dělat, že tam nejsem). Dále by lepidlo mělo odolat mrazu, dešti, krupobití a nemělo by začít ve vlhku plesnivět, a nakonec by také nemuselo naleptat naši omítku.

A tak jsem pátrala, pátrala, až jsem se dopídila k lepidlu s obří silou Mamut. Popis jeho vlastností odpovídal přesně tomu, co jsem hledala: okamžitá přídržnost, rychle vytvrzující, vysoká přilnavost k podkladu, bez obsahu rozpouštědel, lepené předměty není třeba fixovat, odolné vlhku, vodě, povětrnostním vlivům. Použití: lepení keramických dlaždic. Shlédla jsem instruktážní video Lepidlo Mamut Glue Rad ptáka Loskutáka a dala na jeho doporučení. Rozhodla jsem se otestovat lepení keramických domovních čísel na našem kousku, abych mohla s dobrým svědomím říci, že se skutečně mohou na omítku nalepit.

Koupila jsem lepidlo, vzala naše domovní číslo a židli a vyrazila před dům. Skutečně jsem na židli podepírala domovní číslo jen chvilku - možná déle, než bylo nutné, protože mi bylo divné, že bych je tam přitiskla a hned dala ruce pryč. Kolemjdoucí koukali, ale tu chvilku se to dalo vydržet. Potom jsem slezla ze židle a hypnotizovala pohledem naše číslo nalepené na fasádě. Pohlo se? Už padá? Drží? Nerozbije se? Nevymýšleli si? Držela jsem domovní číslo samotným pohledem.

Ale ať to byl můj pohled, nebo lepidlo s mamutí silou, domovní číslo na fasádě drží doposud. Přečkalo bouřky , letní vedra i mrazivou zimu a stále říká návštěvám i kolemjdoucím, kdo v našem domě bydlí a co má rád. Takže za mě lepidlo Mamut domovní číslo drží a lepení keramických domovních čísel a znamení mohu doporučit.