Úvod > O mně

RUČNÍ DÍLNA U HRADU HELFŠTÝNA

VÝLETY DO SVĚTA FANTAZIE

Vytvářet keramiku byl vždy můj sen. Ztratit se ve světě fantazie, putovat zeměmi hradů, hvozdů, rozkvetlých zahrad, starých sadů, bouřlivých moří, tichých zákoutí, povídat si s dobrými trolly a draky. Někdo by řekl, že jsem nevyrostla, já cítím, že tento nehmotný svět k reálnému potřebuji.

Těší mě naslouchat lidem a přinést jim kousek jejich fantazie. Vytvořit dílko a držet je v rukou. Poslat je lidem a slyšet, že mají radost. To je důvod, proč se k této práci stále vracím.

Vždy jsem ráda psala příběhy. Rozhodla jsem se, že některé z nich zveřejním. Postupně budou přibývat v mém blogu. Mám malé děti, a proto se nyní bude jednat z větší části o pohádky.

Ke keramice mě přivedla moje maminka, ji zase její maminka. Jsem tak již třetí generací, která tomuto kouzlu podlehla. Studovala jsem Filozofickou fakultu - obor dějiny umění, český jazyk a literatura, dále Vyšší školu uměleckých řemesel v Brně. Při studiích jsem potkala spoustu úžasných lidí obohacených viděním toho barvami a řemeslem dýchajícího světa.

Nejvíc mě však naučila moje maminka. Brala mě s sebou do své dílny, na keramické trhy, do galerií, do keramických dílen svých přátel... Tvořily jsme spolu, povídaly si a keramika se stala tím, co nám přináší tolik radosti.

Za to, že keramiku mohu vytvářet, vděčím i svému tatínkovi, který mě kdysi o Vánocích přivedl do haly své firmy a ukázal mi nejcennější dárek - vyrobil pro mě keramickou pec. Děkuji, neb díky tomu všemu mohu vyrábět keramiku pro vás.