Úvod > O mně

RUČNÍ DÍLNA U HRADU HELFŠTÝNA

VÝLETY DO SVĚTA FANTAZIE

Vytvářet keramiku byl vždy můj sen. Ztratit se ve světě fantazie, putovat zeměmi hradů, hvozdů, rozkvetlých zahrad, starých sadů, bouřlivých moří, tichých zákoutí, povídat si s dobrými trolly a draky. Někdo by řekl, že jsem nevyrostla, já cítím, že tento nehmotný svět k reálnému potřebuji.

Těší mě naslouchat lidem a přinést jim kousek jejich fantazie. Vytvořit dílko a držet je v rukou. Poslat je lidem a slyšet, že mají radost. 

Ke keramice mě přivedla moje maminka, ji zase její maminka. Jsem tak již třetí generací, která tomuto kouzlu podlehla. Vystudovala jsem Filozofickou fakultu v Brně - obor dějiny umění, český jazyk a literatura, dále Vyšší školu uměleckých řemesel v Brně, obor Restaurování keramiky a porcelánu. Při studiích jsem potkala spoustu úžasných lidí obohacených viděním toho barvami a řemeslem dýchajícího světa.

Nejvíc mě však naučila moje maminka. Brala mě s sebou do své dílny, na keramické trhy, do galerií, do keramických dílen svých přátel... Tvořily jsme spolu, povídaly si a keramika se stala tím, co nám přináší tolik radosti.

Za to, že keramiku mohu vytvářet, vděčím i svému tatínkovi, který mě kdysi o Vánocích přivedl do haly své firmy a ukázal mi nejcennější dárek - vyrobil pro mě keramickou pec. Děkuji, neb díky tomu všemu mohu vyrábět keramiku pro vás.